W Iłży odbędą się jubileuszowe 30. Dni Leśmianowskie

Dom Kultury w Iłży zaprasza do udziału w konkursach z okazji XXX jubileuszowych Dni Leśmianowskich w Iłży, które odbędą się w dniach 20-22 maja w Domu Kultury.

Organizatorzy tradycyjnie przygotowali trzy konkursy: Ogólnopolski Turniej Recytatorski imienia Bolesława Leśmiana oraz Regionalny Konkurs Plastyczny Inspirowany Twórczością Bolesława Leśmiana.
Turniej recytatorski ma zasięg ogólnopolski. Jest imprezą otwartą dla recytatorów, powyżej 16 lat również dla uczniów klas III gimnazjum. Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować odpowiedni repertuar i przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia na adres organizatorów. Szkoły i Ośrodki Kultury posiadają prawo zgłoszenia do udziału w Turnieju dwóch recytatorów. Do udziału w turnieju organizatorzy zapraszają imiennie również laureatów innych ogólnopolskich konkursów recytatorskich oraz poezji śpiewanej.
Udział w konkursie plastycznym może wziąć udział młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Należy wykonać jedną pracę plastyczną inspirowaną konkretnym utworem Bolesława Leśmiana pochodzącym z jego dorobku literackiego. Do każdej pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia, dostępną na stronie: www.dkilza.pl.

W ramach Dni Leśmianowskich odbędzie się XX Przegląd Małych Form Teatralnych Inspirowanych Biografią i Twórczością Bolesława Leśmiana.

W prezentacji występu może uczestniczyć maksymalnie 6 osób a występ nie może przekroczyć 15 minut.

Jurorzy ocenią kulturę słowa, stroje i ruch sceniczny wykonawców, stosowane rekwizyty i scenografię oraz muzykę.

Gwiazdą Dni Leśmianowskich będzie zespół Czerwony Tulipan, który wykonuje poezję śpiewaną.

Prace do wszystkich trzech konkursów wraz z kartami zgłoszenia należy przesyłać lub składać na adres Domu Kultury w Iłży w terminie do 6 maja 2016 roku. Dodatkowe informacje o konkursie uzyskać można w Domu Kultury w Iłży, tel. 48 616 31 08 lub na stronie internetowej www.dkilza.pl