WIZYTA STUDYJNA NA TERENIE LGD DUNAJEC – BIAŁA

  W dniach od 3 do 5 czerwca gościliśmy na terenie LGD Dunajec – Biała w powiecie tarnowskim województwo małopolskie. Wizyta miała na celu poznanie dobrych praktyk ożywienia wsi poprzez „Sprzedaż bezpośrednią produktów rolnych przez rolników”. Swoją wizytę rozpoczęliśmy w piątkowe popołudnie od prezentacji działalności Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała. W sobotę odwiedziliśmy ciekawe miejsca na terenie działania LGD. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach oraz odwiedzić posiadłości I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Następnie od godziny 14.00 uczestniczyliśmy w sympozjum „Sprzedaż bezpośrednią produktów rolnych przez rolników”. http://www.dunajecbiala.pl/pdf/Spotkanie_odrolnika_plesna_leader.pdf

Projekt odrolnika.pl realizowany w ramach LSR LGD Dunajec-Biała został nominowany do nagrody Laur Gospodarności w kategorii przewidzianej dla LGD pt. „Inspirujący Projekt Roku” i tą nagrodę otrzymał – nasze gratulacje.

Ostatniego dnia mieliśmy brać udział w imprezie plenerowej w Rzuchowej. Tematyka imprezy była bardzo bogata i łączyła w sobie dwa główne elementy. Składały się na nie promocja ginących tradycji rękodzielniczych, hodowlanych oraz popularyzacja zdrowej żywności i zdrowego stylu życia. Realizacją przedsięwzięcia odbyła się w ramach czterech modułów tematycznych: wystawa/pokaz koni rasy huculskiej, Wystawa bydła rasy czerwono-białej, Jarmark dworski i festiwal żywności ekologicznej.

W trakcie wizyty uczestnicy LGD Wspólny Trakt zobaczyli wiele przykładów dobrych praktyk i inicjatyw oddolnych na obszarze LGD Dunajec – Biała. Poznali nowe możliwości, zyskali wiedzę na temat zdrowego odżywiania i pełni zapału wrócili do domu z zapleczem nowych pomysłów.