WIENIEC DOŻYNKOWY Z CHOMENTOWA PUSZCZ NAJPIĘKNIEJSZY NA MAZOWSZU

W minioną niedzielę, w Sierakowie w powiecie przasnyskim odbyły się Dożynki województwa mazowieckiego, które w tym roku dla powiatu radomskiego zakończyły się ogromnym sukcesem. Wieniec dożynkowy wykonany przez Zespół Ludowy „Chomentowianki” okazał się najpiękniejszym w całym województwie mazowieckim zdobywając główną nagrodę.

Fot. Marcin Rzońca www.mazovia.pl

Mazowieckie Święto Plonów w tym roku zawitało na północną część Mazowsza, do Sierakowa, gdzie pokłon rolnikom złożyło 27 powiatowych delegacji z wieńcami, dziesiątki delegacji gminnych i parafialnych, władze rządowe i samorządowe, z marszałkiem Adamem Struzikiem na czele, oraz setki gości. W części artystycznej królował folklor w wykonaniu Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Tradycyjnie podczas mazowieckich dożynek zorganizowany został konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. W tym roku do konkursu przystąpiło aż 27 delegacji powiatowych. Powiat radomski reprezentowały Panie z Zespołu Ludowego Chomentowianki, pod kierownictwem Pani Ewy Jastrzębskiej z darów natury uwiły najpiękniejszy wieniec dożynkowy Mazowsza.

Radomskiej delegacji przewodniczył Pan Marian Janeczek, Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Starostwa Radomskiego.

Źródło: Gmina Skaryszew