SGGW zaprasza na studnia podyplomowe „Rośliny i surowce roślinne dla zdrowia – jakość i wykorzystanie”

Trwa rekrutacja na Podyplomowe studia „ROŚLINY I SUROWCE ROŚLINNE DLA ZDROWIA – JAKOŚĆ I WYKORZYSTANIE”
na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie

Program studiów uwzględnia tematykę kursu z zakresu towaroznawstwa zielarskiego, wymaganą do uzyskania kwalifikacji niezbędnych do prowadzenia sklepów zielarsko-medycznych, zgodnie z Rozporządzeniem Min. Zdrowia z dn. 2 lutego 2009 r.

Zajęcia na VIII edycji tych studiów odbywać się będą od października 2018 do czerwca 2019 r., w cyklu 12 zjazdów w sobotnio-niedzielnych. Kandydaci powinni legitymować się dyplomem ukończenia studiów wyższych (licencjat, inżynier lub magister) dowolnego kierunku.

Studia adresowane są do osób pragnących pogłębić wiedzę na tematy związane z uprawą i wykorzystaniem roślin leczniczych oraz o wysokiej aktywności biologicznej w profilaktyce zdrowotnej oraz z oceną ich jakości i obrotem. Studia mogą zainteresować osoby pragnące założyć firmę zajmującą się produkcją, przechowywaniem, obrotem i przetwórstwem surowców roślinnych – tzw. „zdrowej żywności”. Tematyka studiów może także zainteresować osoby o nastawieniu hobbystycznym, pragnącym poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwości i uprawy ciekawych gatunków roślin, zdrowego trybu odżywiania, składników żywności wpływających pozytywnie na kondycję człowieka i dobre samopoczucie. Program studiów obejmuje m.in. towaroznawstwo i uprawę roślin prozdrowotnych i leczniczych z elementami biologii i metod uprawy, metody przechowywania, pakowania i konserwacji surowców roślinnych, podstawy dietetyki i suplementacji diety, metody oceny jakości surowców roślinnych, aromaterapię roślinną, charakterystykę leków roślinnych i zasady obrotu, farmakognozję, elementy farmakologii, anatomii i fizjologii człowieka oraz zagadnienia bezpieczeństwa żywności.

Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z SGGW oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajęcia praktyczne będą prowadzone w laboratoriach oraz w terenie na zajęciach wyjazdowych (m.in. w firmie zielarskiej „Dary Natury” na Podlasiu).

Bliższe informacje na temat studiów uzyskać można na stronie internetowej Wydziału: http://krwil.sggw.pllink zewnętrzny/ w zakładce „studia podyplomowe”
http://krwil.pl/index.php?section=didactics&subsection=subject_view&p=54link zewnętrzny
lub pod telefonem kom. kierownika studiów: +48 606 609 456.
Adres mailowy kierownika studiów: marek_gajewski@sggw.pl

Źródło; CDR