Program Liderzy Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności

Trwa rekrutacja do VIII edycji Programu Liderzy Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Zapraszamy serdecznie!

Są ludzie, którzy zmieniają świat na lepsze: wskrzeszają wiejskie biblioteki, odnawiają świetlice, znajdują pieniądze na szkolną pracownię komputerową czy renowację zaniedbanego kościoła, organizują wycieczki, budują place zabaw, tworzą przedszkola integracyjne, zakładają orkiestry i zespoły ludowe, wreszcie: współtworzą lokalne strategie rozwoju. Nauczycielki, wójtowie, przedsiębiorcy, radne, dyrektorzy szkół i domów kultury – wszyscy podobni do siebie w tym jednym – że mają odwagę brać sprawy w swoje ręce.

Dla takich ludzi stworzyliśmy Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dziś mamy za sobą siedem edycji i 390 absolwentów. Wszyscy oni uczestniczyli nieodpłatnym, dwunastomiesięcznym programie rozwojowym, którego wartość to ponad 10 tysięcy na osobę. Pracowali z tutorem, byli szkoleni przez doświadczonych trenerów, spotykali się z najważniejszymi liderami w Polsce, odwiedzali miejsca, gdzie inni odnieśli sukces.

Dla wielu z nich Program stał się nie tylko prestiżową pozycją w cv, ale też początkiem nowej drogi: postanowili wystartować w wyborach i zostali wójtami, burmistrzami, założyli organizację pozarządową, która działa z wielkim powodzeniem, zdobyli pieniądze na wymarzony projekt.

Wszyscy dostają narzędzia do tego, żeby jeszcze skuteczniej wywierać wpływ i zmieniać rzeczywistość.

Dzisiaj do Programu zapraszamy Ciebie.

Co się wydarzy?

Indywidualna opieka tutora
Jeśli zostaniesz uczestnikiem, dostaniesz swojego tutora – osobę, która będzie Twoim opiekunem i doradcą przez cały rok programu. Tutor będzie co miesiąc przyjeżdżać do Ciebie na spotkanie. Wspólnie uzgodnicie czego najbardziej potrzebujesz jako lider i wypracujecie najlepszy dla Ciebie program rozwoju. Wspólnie będziecie pracować nad jego realizacją.

Program edukacyjny
Ukończysz kurs liderski. W naszym programie nauczysz się, jak jeszcze skuteczniej angażować ludzi wokół swoich celów i wzmocnić swój wpływ w środowisku, zarządzać zespołem i utrzymywać jego motywację, budować dialog tam, gdzie inni widzą tylko konflikt, rozwijać swoją kreatywność i efektywnie przedstawiać swoją wizję. Pomożemy Ci też sformułować Twoją wizję zmiany i stworzyć plan, który do niej doprowadzi.
Weźmiesz udział w debatach, symulacjach, grach, spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi.

Wymiana doświadczeń i nowi przyjaciele
Poznasz ludzi podobnych do Ciebie. Usłyszysz ich inspirujące historie. Będziecie dyskutować, śmiać się i kłócić, wymieniać doświadczenia, gadać do nocy. Może wpadniecie na pomysł, który stanie się początkiem wspaniałego projektu/współpracy?.

Program Alumni

To wszystko nie skończy się po roku. Kiedy Twoja edycja się skończy, zaprosimy Cię do programu dla absolwentów. Będziesz spotykać się ze swoją grupą na zlotach, warsztatach, spotkaniach regionalnych, wizytach studyjnych w niezwykłych miejscach. Będziesz mógł wziąć udział w konkursie dotacyjnym i ubiegać się o dodatkowe pieniądze na swój własny projekt rozwojowy.

Nie spóźnij się – zgłoszenia przyjmujemy do 26 marca 2012 r.

REKRUTACJA – JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
HARMONOGRAM VIII EDYCJI
DLACZEGO WARTO?