W dniu 18.01.2017 r. o godz. 1000 w Skaryszewie ul. Słowackiego 6 (w budynku Urzędu Miasta i Gminy, pokój nr 19) odbyło się Posiedzenie Rady, dotyczące oceny i wyboru operacji w ramach ogłoszonego naboru nr 1/2016, 2/2016, 3/2016:
Porządek Posiedzenia Rady
Lokalnej Grupy Działania „Wspólny Trakt” Nr I/17
- Otwarcie posiedzenia Rady.
- Przyjęcie porządku posiedzenia.
- Wybór Komisji Skrutacyjnej (dwóch Sekretarzy Posiedzenia).
- Omówienie wniosków o przyznanie pomocy złożonych w ramach naborów 1/2016, 2/2016, 3/2016.
- Głosowanie Rady w ramach procedury wyboru operacji przez LGD: wypełnienie oświadczeń o związku z projektem (deklaracja bezstronności, oświadczenie o przynależności do grupy interesu).
- Ocena wniosków w ramach procedury zgodności operacji z LSR i zgodności
z lokalnymi kryteriami – podjęcie uchwał. - Sporządzenie listy rankingowej wniosków oraz podjęcie uchwał o wyborze lub niewybraniu operacji do finansowania.
- Wolne głosy, wnioski i zapytania.
- Zakończenie Posiedzenia Rady.
W ramach naboru nr 2/2016 zgodnie z zakresem tematycznym Rozwój działalności gospodarczej, w tym podnoszenie kompetencji osób realizujących operacje w tym zakresie, limit środków w ogłoszonym naborze wynosi dla:
- Przedsięwzięcia 3.2.1 Wypoczynek i rekreacja dla rozwoju:
510 000 zł
- Przedsięwzięcia 4.2.1 Niska emisja =zdrowsze i tańsze życie:
600 000 zł
W ramach pierwszego przedsięwzięcia nie przyjęto żadnego wniosku, w ramach drugiego przedsięwzięcia zarejestrowano 5 wniosków na łączną kwotę 910 274,60 zł.
Wszystkie przyjęte i zarejestrowane wnioski w ramach ogłoszonych naborów przeszły pozytywnie ocenę wstępną.
Przedsięwzięcia 4.2.1 Niska emisja =zdrowsze i tańsze życie
Lista operacji wybranych i niewybranych (rankingowa)
Przedsięwzięcia 3.2.1 Wypoczynek i rekreacja dla rozwoju
Lista operacji wybranych i niewybranych (rankingowa) – brak wniosków
POUCZENIE
1) Na podst. art. 22 ustawy z dnia 20 lutego 2015r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (Dz. U. poz. 378), podmiotowi ubiegającemu się o wsparcie przysługuje prawo wniesienia protestu od negatywnej oceny zgodności operacji z LSR. Protest wnosi się w formie pisemnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszej informacji do Zarządu Województwa za pośrednictwem LGD.
2) Protest winien zawierać:
a) Oznaczenie instytucji właściwej do rozpatrzenia protestu,
b) Oznaczenie wnioskodawcy,
c) Numer wniosku o dofinansowanie projektu,
d) Wskazanie kryteriów oceny, z których oceną wnioskodawca się nie zgadza, z uzasadnieniem
e) Wskazanie zarzutów o charakterze proceduralnym w zakresie przeprowadzonej oceny, jeżeli zdaniem wnioskodawcy naruszenia takie miały miejsce, wraz z uzasadnieniem,
f) Podpis wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania wnioskodawcy.
3) LGD udostępnia wzór protestu na stronie internetowej LGD oraz w Biurze LGD. Protest należy złożyć osobiście w Biurze LGD lub przesłać pocztą na adres LGD :
Lokalna Grupa Działania „Wspólny Trakt”
Ul. Juliusza Słowackiego 6,
26-640 Skaryszew
4) O zachowaniu terminu na złożenie protestu decyduje data wpływu protestu w Biurze LGD, w przypadku jego osobistego wniesienia, albo data stempla pocztowego.
5) Protest pozostawia się bez rozpatrzenia, jeżeli mimo prawidłowego pouczenia, został wniesiony:
a) po terminie,
b) przez podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania,
c) bez wskazania kryteriów oceny, z których ocena wnioskodawca się nie zgadza, z uzasadnieniem.
Wzór protestu LGD Wspólny Trakt – wersja edytowalna
Wzór protestu LGD Wspólny Trakt – PDF
Protokół rady LGD Wspólny Trakt z dnia 18.01.2017
Protokół komisji skrutacyjnej 18.01.2017
INFORMACJA DODATKOWA
1) Zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt. 1 w terminie 45 dni od dnia następującego po ostatnim dniu terminu składania wniosków o udzielenie wsparcia, o którym mowa w art. 35 ust. 1 lit. b rozporządzenia (WE)1303/2013, na operacje realizowane przez podmioty inne niż LGD, LGD dokonuje oceny zgodności operacji z LSR, wybiera operacje oraz ustala kwotę wsparcia. Przez operację zgodną z LSR rozumie się operację, która zakłada realizację celów głównych i szczegółowych LSR, przez osiąganie zaplanowanych w LSR wskaźników oraz jest zgodna z programem, w ramach którego jest planowana realizacja tej operacji. Dalszy etap oceny administracyjnej wniosku przeprowadza Samorząd Województwa. Zgodnie z art. 23 ust 1 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o RLKS , w terminie 7 dni od dnia dokonania wyboru operacji realizowanych przez podmioty inne niż LGD, LGD przekazuje zarządowi województwa wnioski o udzielenie wsparcia, o którym mowa w art. 35 ust. 1 lit. b rozporządzenia (WE) 1303/2013, dotyczące wybranych operacji wraz z dokumentami potwierdzającymi dokonanie wyboru operacji.
2) Zgodnie z art. 23 ust 4 ustawy o RLKS jeżeli są spełnione warunki udzielenia wsparcia, o którym mowa w art. 35 ust. 1 lit. b rozporządzenia (WE) 1303/2013, zarząd województwa udziela wsparcia zgodnie z przepisami regulującymi zasady wsparcia z udziałem poszczególnych EFSI, do limitu środków wskazanego w ogłoszeniu o naborze wniosków o udzielenie wsparcia, o którym mowa w art. 35 ust. 1 lit. b rozporządzenia (WE) 1303/2013.