Naprawić siekierę, upiec chleb, tkać na krośnie, spotkać Wiedźmę Rogatę

Naprawić siekierę, upiec chleb, tkać na krośnie, spotkać Wiedźmę Rogatę przy jej chacie oraz spróbować swoich sił w pracowni ceramicznej będzie można podczas Festiwalu Wędrowania (4 – 5 czerwca) w Bodzentynie. To jednak nie wszystko. Spektakle teatralne, parady artystów, wystawy malarstwa i ceramiki będą niezapomnianą atrakcją tej unikatowej imprezy plenerowej.

 

 

W Bodzentynie, w Górach Świętokrzyskich, tam gdzie przyroda łączy się ze sztuką, a turystyka z teatrem i edukacją,  4-5 czerwca odbędzie się III Festiwal Wędrowania.  Wystąpią: „Porywacze ciał”, Teatr Wiejski „Węgajty”, „Hasarapasa Orkiestra Świętokrzyska”.

Będą pokazy latania motoparalotniami, interaktywne akcje uliczne szczudlarzy i mimów, parada artystów, koncert zespołu „Fire Flowers”.  Będzie wystawa  ceramiki Marka Cecuły i Ewy Skowerskiej oraz malarstwa Jacka Nowakowskiego i Marka Wawro.

Ale również będzie wypożyczalnia rowerów. Specjalna mapka poprowadzi Cię do różnych warsztatów i pracowni artystycznych. Będzie można nauczyć się tkać na prawdziwych krosnach, upiec chleb w prawdziwym piecu chlebowym. Wiedźma Rogaty, w chatce na jednej nodze podzieli się tajemną wiedzą zielarską. Odkryć będzie można Nową Leśną Secesję i zobaczyć jak zwykły ogród zamienia się w magiczny przy pomocy zwykłej wikliny. Radosław Nowakowski pokaże jak powstają jego niezwyczajne książki, od zamysłu do gotowego dzieła, zaś Ewa Skowerska oprowadzi po zakamarkach swojej pracowni ceramicznej. Wszystkim, którzy chcą przeżyć niezapomniane chwile w towarzystwie sztuki i miejscowej tradycji zapraszamy do Bodzentyna w dniach 4-5 czerwca 2010 roku na Festiwal Wędrowania. Udział w imprezie bezpłatny.

W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt: Pałysiewicz Jan tel: 605286035,
e-mail: kultura@bodzentyn.ugm.pl

Pozdrawiam serdecznie

Justyna Drogosz

tel: 519165300

e-mail: j.drogosz.tdr@gmail.com