Liga Bardzice LGD Wspólny Trakt

Na pomysł ligi wpadli dwaj mieszkańcy Józefowa; Jacek Kowalczyk i Kamil Lipiec. Są to rozgrywki amatorskie rozgrywane na boisku w miejscowości Bardzice. Celem Ligi jest zachęcenie jak największej ilości osób do aktywnej gry w piłkę nożną . W dzisiejszych czasach praca pochłania bardzo dużo czasu, przez co wielu zawodników nie ma możliwości i warunków aby pograć swobodnie w piłkę z równym sobie przeciwnikiem, przy gwizdku sędziego , dlatego mecze Ligi Bardzice LGD Wspólny Trakt, rozgrywane są w dniu wolnym od pracy czyli niedziele .

Liga Bardzice LGD “Wspólny Trakt” odbywa się w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Wspólny Trakt” jest trójsektorowym Partnerstwem, w którego skład wchodzą przedstawiciele sektora publicznego, społecznego i gospodarczego. Teren naszej LGD obejmuje obszar trzech gmin leżących w granicach Powiatu Radomskiego: Kowala, Skaryszew i Wierzbica. Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest wspólne działanie na rzecz szeroko pojętego rozwoju obszarów wiejskich regionu. Stowarzyszenie ma na celu działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, aktywizowanie ludności wiejskiej, realizację lokalnej strategii rozwoju (LSR) opracowanej przez lokalną grupę działania (LGD) oraz prowadzenie innych działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich położonych na terenie działalności Stowarzyszenia. W ramach naszej działalności poprzez aktywizację, współorganizujemy zawody sportowe w których biorą udział drużyny z Gmin należących do LGD Wspólny Trakt – Osiek, Parznice, Bardzice, Grabina, Parznice, Gębarzów, Resztówka, Augustów. Jest to wspaniała okazja do integracji naszego środowiska oraz poznania działalności samego stowarzyszenia. Aktywizacja mieszkańców i wzmocnienie kapitału społecznego na rzecz rozwoju obszaru Lokalnej Grupy Działania „Wspólny Trakt” to jeden z naszych celów, a sportowcy w/w drużyn to w większości mieszkańcy terenu LGD “Wspólny Trakt” i w przyszłości mogą sięgać po środki Unii Europejskiej za naszym pośrednictwem.

Wyniki, strzelcy bramek i tabela na stronie www.ligabardzice.com.pl

Zmagania rozpoczęły się 7 lipca, a zakończą 6 października. Gramy systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Każdy mecz to dwie połowy po 15 min.Zapraszamy państwa do odwiedzenia Bardzic i kibicowania swojej ulubionej drużynie.

 mecz 1

KS Parznice

KS Józefów

KS Osiek

KS Gębarzów

KS Bardzice

KS Augustów