LGD Wspólny Trakt na targach Agrotravel w Kielcach

Lokalna Grupa Działania ”Wspólny Trakt” w dniu 20.04.2012 r. uczestniczyła w IV Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach, na wspólnym stoisku Lokalnych Grup Działania Południowego Mazowsza. 

Targi organizowane były przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Świętokrzyską Organizację Turystyczną. Ich ideą jest szeroko rozumiana komercjalizacja usług turystyki wiejskiej i promocja obszarów wiejskich. AGROTRAVEL jako jedyna w kraju wyspecjalizowana impreza wystawiennicza branży agroturystycznej przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę wystawców i zwiedzających, których w tym roku było ponad 30 tysięcy osób.

Lokalna Grupa Działania „Wspólny Trakt” wraz z zespołem ludowym „Chomentowianki”, przygotowały degustację potrawy regionalnej, czyli pierogi pieczone z kapustą i grzybami, a także ciasta drożdżowe. Degustowane potrawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Nasza LGD była reprezentowana przez ponad trzydziestoosobową grupę Członków naszego stowarzyszenia i mieszkańców ternu gmin Kowala, Skaryszew i Wierzbica. Targi AGROTRAVEL 2012 to doskonała okazja do promocji i sprzedaży coraz bogatszej oferty turystyki wiejskiej oraz spotkań i rozmów z touroperatorami, jak i z bezpośrednimi odbiorcami oferowanych produktów i usług. 

W programie targów były również prezentacje ofert atrakcyjnego wypoczynku na wsi, jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych, degustacje potraw regionalnych, konkursy dla wystawców i zwiedzających. Imprezie towarzyszyła Międzynarodowa Konferencja „Perspektywy rozwoju turystyki wiejskiej w Europie”. Podczas tegorocznej edycji targów na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentowało się ponad 120 wystawców, w tym 16 polskich regionów, Lokalne Grupy Działania, organizacje turystyczne, gospodarstwa agroturystyczne, prywatni przedsiębiorcy działający w zakresie rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki oraz wystawcy z zagranicy.