LGD na Skaryszewskich Wstepach

24„Wstępny” czyli pierwszy poniedziałek Wielkiego PostuWstępy – Skaryszewski Jarmark Koński, to impreza handlowo-folklorystyczna o kilkusetletniej tradycji powstała w konsekwencji z przeobrażenia przywileju targowego nadanego Skaryszewowi przez króla Władysława IV w 1633 roku. W tym roku również zawitali do Skaryszewa hodowcy koni, rolnicy i eksporterzy z całego kraju, a także z zagranicy. Podczas jarmarku eksponowane były między innymi akcesoria rymarskie, sprzęt rolniczy, wyroby rzemieślnicze, rzemiosło, sztuka ludowa a przede wszystkim konie pociągowe. Po raz kolejny z głównej, początkowej ulicy /Mickiewicza/ prowadzącej na jarmark stworzono ALEJĘ TWÓRCÓW LUDOWYCH. Handel końmi, który w tym roku, po raz pierwszy był usytuowany na Skaryszewskim targowisku „Mój Rynek” oraz stadninie koni „Hubertus”. Jarmarkowi towarzyszył szereg imprez kulturalnych ukazujących dziedzictwo narodowe i tradycje regionu. Na scenie prezentowali się muzycy ludowi. Zespoły z całego regionu radomskiego przyjechały do Skaryszewa.  24Z tradycji pozostała nie tylko data imprezy, czy jej miejsce, (usytuowanie jarmarku na ulicach miasteczka, estrada także w centrum jarmarku), ale również szereg obyczajów ściśle związanych z koniem ich zakupem oraz oceną między innymi „przebijanie ceny i litkup.”W tegorocznych Wstępach na sprzedaż wystawiano około 800 koni.

Po raz kolejny na „Skaryszewskich Wstępach” Lokalna Grupa Działania „Wspólny Trakt” wystawiła się z namiotem promocyjnym. Naszą LGD reprezentowali; Pani Prezes Teresa Majkusiak oraz Pan Sławomir Kucharczyk – vice Prezes. W tym roku dołączyła do nas LGD ”Razem dla Radomki” reprezentowana przez Prezesa, Pana Cezarego Nowka, LGD Na Piaskowcu, reprezentowana przez Prezesa Pana Artura Siwiorka, LGD Zalewu Zegrzyńskiego reprezentowana przez Edwarda Trojanowskiego – Prezesa LGD „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” i Sekretarza Generalnego Związku Gmin Wiejskich RP oraz Pana Janusza Kubickiego – Członka Rady LGD „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” oraz Członka Zarządu Powiatu Legionowskiego, Pana Andrzeja Szczodrowskiego Członka Zarządu Powiatu Legionowskiego.  23 20 21 22

 Wspólny namiot promocyjny usytuowany był w ALEJI TWÓRCÓW LUDOWYCH na ul. Mickiewicza, gdzie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu uczestników targów pytało o możliwości korzystania z unijnego wsparcia. Na pytania zainteresowanych odpowiadali pracownicy biura oraz Członkowie Zarządu.

 

20 1 1a 2  4 5 6 8 9 10 11 12 14 15 17 18 19