Kryształowe Słońce dla Mazowsza!

W trakcie VIII edycji Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2013 Samorząd Województwa Mazowieckiego otrzymał główną nagrodę – Kryształowe Słońce. Przyznano ją za najbardziej profesjonalne i oryginalne stoisko targowe. Wyróżniono nas również za najlepszą ofertę ekspozycji polskiego regionu i najlepszy program imprez dla zwiedzających.

 

Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2013 były doskonałą okazją do zaprezentowania oferty letniego wypoczynku dla turysty indywidualnego, a także wyjątkową szansą na spotkanie i wymianę doświadczeń wśród przedstawicieli branży turystycznej. Jest to sytuacja nie do przecenienia w kontekście zacieśniania współpracy najważniejszych polskich instytucji i organizacji działających na rzecz polskiej turystyki. Targi są nadal jednym z najskuteczniejszych narzędzi promocyjnych stosowanych w marketingu miejsc. Przyczyniają się do nawiązywania nowych kontaktów, jak również do podnoszenia atrakcyjności turystycznej poszczególnych regionów oraz całego kraju. Oferta wystawców prezentowana podczas tegorocznych targów była bardzo bogata, dostosowana do najróżnorodniejszych wymagań odbiorców – zarówno zwolenników turystyki aktywnej, poszukiwaczy ciekawych przygód, jak i młodzieży oraz rodzin z dziećmi.

Tegoroczna edycja targów wzbogacona została o odbywające się równolegle II Targi Produktów Regionalnych „Regionalia” oraz I Targi „Agroturystyka”. Dzięki temu odwiedzający mieli okazję poznać ofertę gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych, a także spróbować i zakupić regionalne przysmaki oraz zdrową żywność z kraju i ze świata.

Regionem Partnerskim XVIII edycji targów LATO, podobnie jak w ubiegłym roku, było Mazowsze.Przez trzy targowe dni, na stoisku Mazowszaprezentowaliśmy bogatą ofertę turystyczną naszego regionu i szeroki wachlarz profesjonalnych ofert najlepszych produktów turystycznych, zachęcając turystów do odkrywania uroków ziemi mazowieckiej i przekonując wszystkich, że pomysł na atrakcyjny, udany weekend jest dostępny na wyciągnięcie ręki.Można było dowiedzieć się o najciekawszych atrakcjach i zabytkach regionu, wydarzeniach kulturalnych oraz posmakować potraw regionalnych.Dla uczestników przygotowaliśmy wiele atrakcji. Można było wziąć udział w warsztatach graffiti, obejrzeć pokaz baniek mydlanychoraz występ clowna, który czarował z baloników przecudne zwierzątka, a dla chętnych dzieci – malowanie buziek przez profesjonalistę, a także gry i konkursy z nagrodami. Prezentacja „Z Paryża do Mongolii kajakiem po guzik” przybliżyła uczestnikom zwyczaje mongolskie, ich styl życia, historię stroju, broni oraz jurty. Całą imprezę uświetnił występ – znanego z programu telewizyjnego X-Factor – zespołu The Chance.

Do spędzenia urlopu w Polsce zachęcały również inne województwa: lubelskie, małopolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, łódzkie, wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, a także powiaty, miasta i organizacje turystyczne. Zwolennicy dalszych podróży z kolei mogli zapoznać się z tym, co przygotowują inne kraje i zagraniczne regiony. Na targach LATO obecni byli zarówno przedstawiciele europejskich kierunków: Norwegii, Litwy, Węgier, Czarnogóry, jak i bardziej odległych i egzotycznych państw, takich jak Tunezja, Kuba, Filipiny czy Dominikana.

Wielki Kiermasz Turystyczny trwał od 19 do 21 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.Moc atrakcji jakie za każdym razem oferują Targi LATO całym rodzinom sprawia, że jest to jedna z najpopularniejszych imprez rodzinnych w stolicy. Samorząd Województwa Mazowieckiego podczas otwarcia imprezy reprezentował członek zarządu Wiesław Raboszuk.

Źródło; www.mazovia.pl