Konkurs „Miejsce z klimatem”

„Miejsce z klimatem” to konkurs dla właścicieli i gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów, kwater  i hoteli, którzy wykorzystują niskoemisyjne źródła energii, takie jak gaz LPG, energię słoneczną, energię wiatrową, systemy hybrydowe.

Udział w konkursie to okazja do pochwalenia się swoim obiektem, a także wypromowania go wśród turystów poszukujących „Miejsc z klimatem” – ekologicznych i przyjaznych środowisku.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy do 15 lipca 2012 zgłosić swoje gospodarstwo, pensjonat lub hotel, za pomocą formularza zgłoszeniowego opisując sam obiekt oraz sposób pozyskiwania energii elektrycznej i ogrzewania. Wszystkim miejscom, które korzystają z niskoemisyjnych źródeł energii zostanie przyznany certyfikat „Miejsce z klimatem”.

Wśród nich jury wybierze najciekawsze, najlepsze i najbardziej ekologiczne rozwiązania. Ich właściciele mogą wygrać atrakcyjne nagrody – parasole grzewcze i grille gazowe, działania promocyjne w prasie turystycznej i lokalnej. Swoją nagrodę przyzna również publiczność w głosowaniu na stronie konkursu www.forumfree.pl.

Obiekty do konkursu mogą zgłaszać także goście gospodarstw agroturystycznych, hoteli, kwater i pensjonatów – wystarczy, że prześlą nam nazwę i lokalizację obiektu na adres free@fleishmaneurope.com.

Rozwiązanie konkursu nastąpi 15 września 2012 roku.

W skład jury konkursu wchodzą członkowie Forum Rozwoju Efektywnej Energii oraz eksperci:

  • Mieczysław Hajduga, Prezes Stowarzyszenia Turystyki i Agroturystyki Ziem Górskich
  • Joanna Kuźmicz, Koordynator FREE
  • Krzysztof Mościcki, Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego
  • Mikołaj Tomasz Steppa, Członek Zarządu Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich
  • Sylwester Śmigiel, Prezes GASPOL S.A.
  • dr Arkadiusz Węglarz, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju Krajowej Agencji Poszanowania Energii
  • Bożena Wróblewska, Kierownik Działu Innowacji GASPOL S.A.

Koordynatorka konkursu:

Magdalena Pawlak

magdalena.pawlak@fleishmaneurope.com

(22) 633 18 56

Forum Rozwoju Efektywnej Energii to część ogólnoeuropejskiej inicjatywy mającej na celu zwrócenie uwagi na potrzeby energetyczne obszarów wiejskich i podmiejskich. Od początku swej działalności w Polsce w 2010 roku, FREE zapoczątkowało wiele inicjatyw mających na celu zaangażowanie w debatę na temat energetyki na terenach niezurbanizowanych polityków i przedstawicieli mediów. Jedną z nich była opublikowanie w 2011 roku „Białej Księgi” na temat potrzeb i braków energetycznych społeczności wiejskich i podmiejskich w Polsce. Księga zawierała m.in. szerokie badania TNS OBOP realizowane na terenach pozamiejskich, teksty ekspertów oraz postulaty w zakresie rozwoju efektywnych źródeł energii w Polsce. Więcej informacji na temat FREE znajduje się na stronie www.forumfree.pl

Źródło: Forum Rozwoju Efektywnej Energii