DNI SKARYSZEWA 2017

Drugi, lipcowy weekend w Skaryszewie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Od 8 lipca mieszkańcy będą wspólnie świętować Dni Skaryszewa. Jak co roku wydarzenie rozpocznie się Dniem Sportu, natomiast w niedzielę odbędzie się Koncert Galowy oraz po raz pierwszy od kliku lat podczas Dni Skaryszewa promować będą się lokalni przedsiębiorcy.

SOBOTA – DZIEŃ SPORTU

Na stadionie miejskim będzie można się zmierzyć w różnorakich dyscyplinach sportowych i zawalczyć o cenne nagrody. Impreza odbywa się pod hasłem: „3 x 30 x 130 – czyli 3 razy w tygodniu 30 minut sportu, aktywności fizycznej przy tętnie minimum 130 a będziesz żył zdrowo”.

Od godziny 12.00 na stadionie miejskim w Skaryszewie rozpocznie się rywalizacja dzikich drużyn w turnieju siatkówki plażowej i o tej samej porze wystartuje uliczno-przełajowy wyścig kolarski dla dorosłych „W samo południe” o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew, Ireneusza Kumięgi.

Od godz.15.00 stadionem zawładną dzieci, które walczyć będą o rowery w „Skaryszewskim kolarskim wyścigu pokoju”. Natomiast o 17.00 w uliczno-przełajowym biegu udział wezmą biegacze, którzy tym razem walczyć będą o puchar Osiedla Błonie oraz nagrody finansowe. I na zakończenie, niezwykle emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy dwiema wiodącymi branżami w Skaryszewie, czyli STOLARZE kontra BRUKARZE. W programie także pokazy mieszanych sztuk walki, pokaz aerobiku i dla wędkarzy – spinningowy konkurs na celność rzutu.

Dodatkowo w tym dniu będzie odbywać się akcja znakowania rowerów „Mój rower – moje życie”, w ramach kampanii informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo” organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu. A już niebawem zakończy się budowa drugiego odcinka ścieżki rowerowej. Ta pionierska, w regionie radomskim inwestycja połączy Gminę Skaryszew niemalże z centrum Radomia. Dlatego chcielibyśmy poprzez tę akcję promować rower jako alternatywny środek transportu, a także zwrócić uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym.

NIEDZIELA – KONCERT GALOWY

Niedziela również przyniesie solidną porcję wydarzeń. Na scenie wystąpi wielu wspaniałych artystów, zarówno naszych rodzimych, jak i gwiazd krajowych, które uświetnią koncert galowy, m.in. zespół disco polo MiG i PowerPlay, zespół ludowy SKARYSZEWIACY, Orkiestra Dęta OSP Skaryszew, zespoły ze Studia Wokalnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie.

PROMOCJA SKARYSZEWSKIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W tym roku powracamy do formuły promocji skaryszewskiej przedsiębiorczości. Podczas niedzielnego festynu na stadionie miejskim w Skaryszewie zaprezentują się firmy prowadzące działalność gospodarczą na terenie Miasta i Gminy Skaryszew.

Dla Przedsiębiorców oferujemy bezpłatnie powierzchnię wystawową, miejsce reklamowe w katalogu promocyjnym, zawierającym krótką charakterystykę firmy oraz jej ofertę dla klienta, ponadto informacja o wystawcach umieszczona będzie w lokalnych mediach, na plakatach i ulotkach promujących Dni Skaryszewa oraz innych materiałach promujących tegoroczne święto naszego miasta.

Utworzona zostanie także specjalna STREFA PRZEDSIĘBIORCY, w której obecni będą przedstawiciele instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości. W tym miejscu swoje kroki będą mogli skierować wszyscy planujący otworzyć własną działalność gospodarczą, jak również osoby posiadające własne firmy, które potrzebują wsparcia finansowego lub merytorycznego. Dlatego też, nawiązaliśmy współpracę z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami wspierającymi rozwój firm, których punkty konsultacyjne mieścić się będą właśnie w STREFIE PRZEDSIĘBIORCY. Zależy nam, aby zainteresowani przedsiębiorcy uzyskali jak najszerszą wiedzę z zakresu rozwoju przedsiębiorstw.

Naszymi partnerami podczas Wystawy będą:
– Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych – Punkt konsultacyjny Funduszy Europejskich, Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu; Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Radomiu, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Radomiu, Bank Spółdzielczy w Skaryszewie, Stowarzyszenie „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości”; Lokalna Grupa Działania „Wspólny Trakt”.