DAM DOBRO RUSZA W SKARYSZEWIE!

Dam Dobro jest to projekt edukacyjny, który „owinięty”  jest  dookoła zbiórki publicznej. Zbieramy dary dla potrzebujących, następnie je odnawiamy, a na koniec przekazujemy potrzebującym. Ważnym elementem jest włączanie młodzieży do procesu na każdym jego etapie.

 

Uczymy młodzież podczas warsztatów rękodzielniczych jak reperować przedmioty dając im nowe życie. Uczymy je jak robić dobre zdjęcia, żeby pomogły nam w dokumentacji darów oraz uczymy komunikacji i promocji w internecie, żeby w przyszłości umiały skutecznie pomagać innym.

Dzięki temu wesprzemy najbardziej potrzebujące rodziny Gminy Skaryszew, poprawimy kompetencje mieszkańców oraz zintegrujemy lokalną społeczność.

Możesz wesprzeć akcję zostając wolontariuszem, oferując pomoc przy produkcji i roznoszeniu materiałów reklamowych, użyczając nam środków do transportu, remontując razem z rzemieślnikami i artystami uzyskane dary, promując ideę oraz oczywiście oddając na zbiórkę przedmioty, których nie potrzebujesz.

Już została zarejestrowana zbiórka publiczna, dzięki której będziemy mogli odbierać od Państwa używane przedmioty. Następnie odnowione lub naprawione dary i przekażemy ubogim rodzinom/mieszkańcom Gminy Skaryszew.

ZBIÓRKA DAM DOBRO SKARYSZEW

Projekt Dam Dobro jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy Polityki Społecznej, ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Żródło:  damdobro.pl/